Адреса
м.Одеса, клініка «АртМедіум»
Час роботи клініки:
08:30 — 20:00
Телефон клініки:
+38 (050) 14-39-100
Телефон доктора:
+38(067) 753-52-44
Лікування та пластика гриж в Одесі — досить поширений вид оперативного втручання.
Грижа – це вихід органів черевної порожнини під шкіру через нормально існуючі або патологічно сформовані отвори передньої черевної стінки у спеціальний грижовий мішок із очеревини.
Вмістом грижового мішка в основному є кишечник та/або великий сальник, у рідкісних випадках це може бути шлунок, сечовий міхур, апендикс тощо.
Грижа – це одне з найпоширеніших хірургічних захворювань, якому схильні люди будь-якого віку та статі.
Грижі виникають внаслідок слабкості черевної стінки, після важких фізичних навантажень, сильного кашлю, запорів, вагітності та операцій на животі.
Розрізняють досить багато видів цього захворювання, але найчастіше зустрічаються грижі пахові, стегнові, пупкові, білої лінії живота та післяопераційні, рідше поперекові, бічні, сідничні та промежинні.
Пахові грижі (Одеса), пупкові та інші не зникають самі по собі.
Не допоможуть у їх лікуванні ні гімнастика, ні лікарські препарати, ні інші способи — ніщо, крім оперативного втручання.
Хірургічне лікування гриж (герніопластика) дозволяє вправити внутрішні органи у черевну порожнину, повністю позбутися грижового мішка та усунути грижові ворота за допомогою пластики власними тканинами або синтетичними алотрансплантатами (сітки).
Застосування у сучасній герніопластиці ненатяжних методик з використанням синтетичних сіток (однокомпонентних та композитних) та ендоскопічної апаратури дозволяє практично повністю уникнути можливості рецидиву грижі, полегшити та скоротити післяопераційний період, запобігти післяопераційним ускладненням.
Залежно від локалізації та розмірів грижі, операція може проводитися під місцевою, регіонарною або загальною анестезією. Тривалість операції коливається від півгодини до 2 годин. При деяких видах герніопластики може знадобитися встановлення трубчастого дренажу в рану на 1-2 дні.
Операція може проводитися амбулаторно або з госпіталізацією на 1-2 дні. Як правило, у післяопераційному періоді рекомендовано носіння спеціального компресійного абдомінального бандажа до 1 місяця.
Працездатність відновлюється протягом кількох тижнів, фізичні навантаження та активні види спорту рекомендуються не раніше ніж через 2-3 місяці.